Interiérové rolety

Pamětníci potvrdí, že před 30 lety znala celá naše republika jediný stínící prvek. A byly to právě textilní rolety. Vzpomínáte na hrubá zelená plátna namotaná na dřevěné tyči? Zastavující se podle nálady a mnohokrát pružina nekontrolovaně vystřelující vzhůru? Dnes to jsou jen úsměvné vzpomínky. Vzpomínky na tyto vlastnosti na několik let daly zákazníkům zapomenout na textilní roletky.

Textilní roletky se ale nikdy nepřestaly vyrábět. A hlavně vyvíjet. V posledních letech nastává návrat obliby textilních roletek u zákazníků. Byli vyvinuty nové systémy a ovládací mechanismy s moderním designem. Ne ve 2 barevných provedeních, ale ve 200. Ve zcela spolehlivém a funkčním provedení a za velmi přijatelné ceny.

Typů rolet je mnoho. Nejvíce rozšířeným se stalo ovládání kuličkovým řetízkem a látka je buď volně vyditelná nebo uzavřená v hliníkovém nebo plastovém boxu. Zvolená poloha textilie se ovládá jednoduše a spolehlivě. Textílie se navíjejí na hliníkovou trubku, která může být kryta elegantním plastovým nebo hliníkovým krytem. Montáž na plastová okna se provádí bez poškození oken – roletky jsou nalepeny speciální oboustrannou lepící páskou. Některé typy rolet se ovšem stále i šroubují.

Látky si v současné době můžete vybírat z několika desítek druhů, každý druh v mnoha barevných odstínech. Textilní roletky je možné ze všech druhů stínící techniky nejlépe a nejdokonaleji barevně sladit s barevnou představou o interiéru. Látky je možné navíc vybírat podle míry propustnosti světla. Zpravidla není žádoucí úplné zatmění. Pokud ale ano, je v nabídce i speciální textilie s pogumovanou vrstvou, která je 100% neprůsvitná.

Textilní roletky působí v interiérech teplým a útulným dojmem. Mnohokrát zvýší pohodu vašeho bydlení.

Výhody a nevýhody textilních roletek:

  • regulace světla podle zvolené látky
  • cenově dostupné
  • jednoduchá instalace
  • bezúdržbové
  • malá účinnost v zadržení slunečního záření

Účinnost textilních roletek

Stínící technika má v první řadě chránit interiér před slunečním zářením a jeho ohříváním. Z hlediska této funkce jsou možnosti interiérových rolet omezené. Resp. jsou na tom podobně jako ostatní interiérové zastínění. Tím, že jsou umístěny uvnitř, nemohou již zabránit průniku slunečního záření do bytu. Skla oken i vzduch se ohřívají. Jsou naopak funkční co se týká regulace světla v interiéru.

Co byste mohli vědět před objednáním

Rozhodli jste se pro textilní rolety? Pak by vás mohlo zajímat ještě pár informací před pozváním technika k vám domů

Nejste stále rozhodnuti?
Zkuste se podívat ještě na tyto možnosti

Roletky den/noc
Plissé
Horizontální žaluzie