Interiérové žaluzie

Co byste měli vědět před objednáním?

Při zaměření vám technik nabídne ke zvážení několik možností jak mohou vaše žaluzie vypadat. Budete si vybírat mezi dvěma typy lamel a horních profilů. Ve hře bude lepší zastínění, pěknější vzhled a také cena.

U standardní lamely jsou otvory pro vedení bočního silonu a vytahovací pásky vyseknuté uprostřed lamely. Po zavření žaluzie jsou tyto otvory viditelné a proniká jimi světlo. A jak to bývá, najde si sluneční paprsek zrovna vaše oko nebo vaší televizi a bude vás obtěžovat i přes zatažené žaluzie.

Proto jsou v nabídce také celostínící lamely, které již nepropustí ani zbloudilý sluneční paprsek. Otvory na těchto lamelách jsou menší a jsou vyseknuté v horní části každé jednotlivé lamely. Po zavření žaluzie pak překrývá jedna lamela druhou a tím i její otvory. Aby to tak ale mohlo být, musí být celostíních lamel více, tzn. jsou blíže k sobě. Proto bývá u celostíních lamel příplatek za více použitého materiálu (více hliníkové lamely). Tuto položku ale určitě doporučujeme. Vyplatí se to!

Vidíte ten rozdíl?

Než u vás technik zaměří rozměry žaluzií, budete mít čas na výběr barvy hliníkové lamely. Většinou už každý má nějakou představu o budoucím odstínu. Takže jen malé doporučení. Podívejte se také na matné odstíny které jsou v nabídce nedlouho a je o ně velký zájem. A vypadají opravdu moc pěkně. 

A poslední věcí ke zvážení pro vás je typ horního profil žaluzie. Mám na mysli jeho tvar a tím spojené detaily. Standardní profil je plochý a na krajích má dvě plastové krytky čtvercového rozměru.

Je tady ale ještě jeho pěknější "bratříček". Jde o zaoblený horní profil, který  má menší a lépe padnoucí krytky. Tyto profily doporučuji zejména v případě použití imitací dřeva, jako vidíte na fotce. Ale i v bílé je moc fajn.

Který profil se vám více líbí?

Pokud si zvolíte celostínící lamelu, zaoblený horní profil a protipádovou brzdu, budete mít Mercedes mezi žaluziemi. Ne nejlevnější, ale jistě funkční a krásnější. A ten malý cenový rozdíl mezi Škodovkou a Mercedesem, to za to stojí. 🙂

Pro úplnost dodám, že je pár detailů, které se dají ještě přiobjednat. Ty ale 99% zákazníků nevyužije, takže je nabízím v opravdu opodstatněných případech nebo na výslovné přání. 

Máte zájem o návštěvu technika?

Napište své pozvání prostřednictvím tlačítka nebo přímo na messenger. 
Brzy se vám ozve.

Říkáte, že jste stále na vážkách?
Může se to stát. Ne vždy se umíme hned rozhodnout.
Zkuste tedy ještě proklikat tyto možnosti

Textilní roletky den/noc
Plissé
Textilní roletky