Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie jsou velmi oblíbeným stínícím a estetickým prvkem, a to zejména u firemní klientely. V dnešní době se montují vertikální žaluzie prakticky do každé nové kanceláře či firemních nebo reprezentačních prostor. Jejich výhoda spočívá v rychlé montáži, jednoduché obsluze a také v obrovském výběru textilií, které lze dokonale doladit k interiéru. Tato výhoda je velmi vítána architekty, se kterými také spolupracujeme.

Jejich antistatická úprava, barevná a tvarová stálost vyžaduje minimální nároky na údržbu

Textilní pásy se dodávají v šířkách 127 a 89 mm, přičemž 127mm je standartní šířka, 89mm je za menší příplatek. Šířka 89mm je dražší z důvodu použití více textilních pásu a jezdců. Šířky 89mm doporučujeme na menší plochy vertikálních žaluzií, šířka 127mm je vhodná na zastínění větších ploch.

Používané textilie jsou speciálně vyráběny pro vertikální žaluzie. V nabídce jsou od standartních textilií v mnoha barevných odstínech až po speciální nehořlavé textílie splňující přísné protipožární předpisy.

Výhody a nevýhody textilních roletek:

  • regulace světla podle zvolené látky
  • regulace světla natáčením lamel
  • cenově dostupné
  • jednoduchá instalace
  • bezúdržbové
  • reprezentativní vzhled
  • malá účinnost v zadržení slunečního záření

Účinnost vertikálních žaluzií

Vertikální žaluzie se řadí ke stínícím prvkům. Jejich stínící schopnost je ve velké míře ovlivněna výběrem textílie. Vertikální žaluzie jsou v první řadě moderní náhrada záclon, která do jisté míry působí také jako stínící prvek. Pro použití na slunečné nebo jižní strany proto doporučujeme uvažovat ještě o dodatečném stínícím prvku, jako jsou např. textilní roletky.

Co byste mohli vědět před objednáním

Rozhodli jste se pro vertikální žaluzie? Pak by vás mohlo zajímat ještě pár informací před pozváním technika k vám

Nejste úplně rozhodnuti? Nevadí.
Zkuste se podívat ještě na tuto možnost

Japonské posuvné stěny